فایل ورد فرم کوتاه نسخه فارسی پرسشنامه نظم‌ جویی شناختی هیجان (CERQ-P- short)

لینک دانلود

فایل ورد فرم کوتاه نسخه فارسی پرسشنامه نظم‌ جویی شناختی هیجان (CERQ-P- short) دارای 1 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد فرم کوتاه نسخه فارسی پرسشنامه نظم‌ جویی شناختی هیجان (CERQ-P- short) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد فرم کوتاه نسخه فارسی پرسشنامه نظم‌ جویی شناختی هیجان (CERQ-P- short)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد فرم کوتاه نسخه فارسی پرسشنامه نظم‌ جویی شناختی هیجان (CERQ-P- short) :

توضیحات:
پرسشنامه نظم‌جویی شناختی هیجان-فرم کوتاه نسخه فارسی (CERQ-P- short)، تالیف گرانیفسکی و کرایج (2006)، در قالب فایل Word، شامل 18 گویه، همراه با راهنمای نحوه نمره دهی و تفسیر، روایی و پایایی و منبع مورد استفاده.

CERQ یک پرسشنامه 36 آیتمی است که شامل 9 خرده مقیاس می باشد (گرانیفسکی و کرایج،2006). هر خرده مقیاس نیز از 4 آیتم تشکیل شده است. هر آیتم به چگونگی تفکر هر شخص بعد از تجربه یک رویداد تهدید آمیز یا استرس آمیز می پردازد. CERQ برای اندازه گیری استراتژی های شناختی که سبک واکنش به رویداد های استرس آمیز افراد را مشخص می کند، کاربرد دارد. CERQ پرسشنامه خود گزارش دهی است که می توان درافراد 12 سال به بالا انجام گیرد.هر آیتم بر اساس مقیاس 5 گزینه ای لیکرت که عبارت است از 1 (اغلب/هرگز) تا 5(تقریبا همیشه/ همیشه). نمره هر خرده مقیاس با جمع کردن آیتم کردن چهار آیتم هر خرده کمقیاس به دست می آید، بنابراین دامنه نمرات برای هر خرده مقیاس 4 تا 20 می باشد.هر چه نمره فرد در خرده مقیاس ها بیشتر باشد نشان دهنده استفاده بیشتر از آن استراتژی شناختی می باشد.
تعداد مطالعاتی که خواهان نسخه کوتاه شده این پرسشنامه بودند، به شدت افزایش یافت. تهیه نسخه کوتاه شده CERQ به دلیل بررسی و تحلیل سریع اطلاعات بسیار مهم می باشد. گرانیفسکی و کرایج (2006) برای اولین بار به بررسی و تهیه نسخه 18 آیتمی این پرسشنامه پرداختند در این پژوهش تعداد آیتم های هر خرده مقیاس از 4 به 2 کاهش یافت.


خرده مقیاس های مورد ارزیابی:
ملامت خویش
پذیرش
نشخوارگری
تمرکز مجدد مثبت
تمرکز مجدد بر برنامه‌ریزی
ارزیابی مجدد مثبت
دیدگاه‌گیری
فاجعه سازی
ملامت دیگرانتوضیحات بیشتر